Протруйники
Протруйники — засоби, які використовуються для обробки насіння, бульб, цибулин до початку посіву. Така обробка посадкового матеріалу вкрай важлива, щоб уберегти посіви від шкідливих патогенів. Вона не менш важлива, ніж внесення препаратів у ґрунт або по рослинах у період вегетації. Цей процес неминучий для фермерів та аграріїв, які прагнуть отримати високі результати при вирощуванні культурних рослин.
- Топ продаж
- Топ продажАС-Селектив Профі 150 мл (150 кг), Аптека садівника 3808від 205 ₴Готово до відправки Оптом і в роздріб
- Топ продаж
- Топ продаж
- Топ продаж
- Новинка
- Топ продаж
- Топ продаж
- Топ продаж
- Топ продаж
- Топ продаж
- Топ продаж
- Топ продаж
- Топ продаж
- Топ продаж
- Топ продаж
Як використовувати протруйники
Протруйники для картоплі, зернових та інших культур мають свої особливості в застосуванні. Посівний матеріал обробляють або перед посівом, або перед відправкою на зберігання. Насіння попередньо потрібно очистити від пилу і домішок. Якщо шкідливих мікроорганізмів немає, присутнє хороше прилипання хімічного засобу. Завдяки цього процес протруювання матиме позитивний ефект.
Щоб препарат подіяв найбільш ефективно, потрібно попередньо уважно вивчити інструкцію і дотримуватися правил дозування. Протруювання — це важливий етап при вирощуванні овочевих культур, але і зерновим також необхідний захист від патогенів. Купити протруйник для пшениці, ячменю потрібно, щоб захистити рослини від фітофагів на будь-якому етапі вегетації. Що стосується термінів застосування протруйників, вони залежать від пори року, кліматичних умов, обсягу робіт та інших факторів.
Чому варто застосовувати протруйники
До основних переваг відноситься:
- Захист від грибка, шкідників і бактерій.
- Стимуляція схожості насіння, навіть якщо умови несприятливі.
- Застосування для різних культур.
- Безпека для насіння, бульб, цибулин, зерна.
- Підвищення врожайності, захист кореневої системи.
Більшість протруйників мають довгий захисний період, сумісні з іншими пестицидами й агрохімікатами.
Види протруйників
Протруйники насіння діляться на дві великі групи. Усі вони значно впливають на стан майбутніх рослин і кількість наступних обробок захисними засобами.
- Інсектицидні протруйники насіння: потрібні для захисту від шкідливих комах та їхніх личинок. Препарати впливають на комах, які живуть у ґрунті і на поверхні. Вони використовуються не дуже часто, оскільки аграрії віддають перевагу обробці інсектицидами вже під час вегетації рослин. Якщо ви шукаєте, де купити протруйник насіння, зверніть увагу на інсектицидні протруйники Укравіт. Препарат Екзор підходить для обробки насіння соняшнику, кукурудзи, інших культур. Протруйник тривалий час захищає підземну і наземну частину рослин від шкідників, не впливає на посівні якості насіння. Екзор часто застосовується для протруювання на насіннєвих заводах.
- Фунгіцидні протруйники: використовуються, щоб захистити посівний матеріал і сходи від грибків. Такі протруйники досить поширені — багато насіння проходить таку обробку ще до реалізації. Фунгіцидний протруйник Рестлер Тріо використовується для захисту озимих та ярих зернових. Оброблені препаратом насіння прискорюють проростання, схожість. Препарат на тривалий період часу захищає і знижує ризик появи стійкості у патогенів. Протруювання рекомендується проводити завчасно або за 1–15 днів до посіву.
Існують також комбіновані протруйники насіння соняшнику, зерна, картоплі і т.д. Вони поєднують у собі компоненти інсектицидних та фунгіцидних протруйників. Оскільки вони захищають посіви під час проростання їхня популярність зростає з кожним роком.
За принципом дії протруйники поділяють на:
- Контактні — такі протруйники огортають насіння, створюючи плівку, яка не дозволяє патогенам проникати із ґрунту.
- Контактно–системні — дезінфікують зерна, насіння, бульби всередині і одночасно створюють зовнішній захист.
Способи застосування протруйників
Існує кілька способів використання протруйників:
- Сухий — обробка посівного матеріалу порошкоподібним препаратом.
- Напівсухий — за допомогою суспензій і розчинів (процедура не передбачає просушку насіння, оскільки під час обробки показники вологості не виходять за допустимі рамки).
- Мокрий — обробка за допомогою обприскування, поливу або замочування матеріалу із застосуванням водних розчинів. Після проведення процедури насіння просушують.
- Гідрофобізація — обробка до посіву з метою створення захисної плівки.